Program ve Site Kullanım Sözleşmesi

Madde 1.  www.cikcik.com internet sitesi ve bu sitede yer alan programların tümü sözleşme metninde Sistem olarak anılacaktır. İşbu yazıda belirtilen koşullar cikcik.com ile sizin aranızdaki sözleşmeyi oluşturur.  Cikcik.com sitesine veya bu sitede yer alan programlara kayıt yaptırmakla katılım kurallarını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Ve işbu sözleşmenin elektronik olarak onaylanması anında akdedilerek karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.


Madde 2. Sunucularda oluşan hatalardan, yavaşlamalardan, programların hatalı çalışmasından veya öngörülmeyen durumlardan dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklardan dolayı kullanıcı bir hak iddia edemez. Teknik problemlerden dolayı sistemimizde kayıtlı bilgilerin kaybolması veya zarar görmesi durumunda kullanıcılar cikcik.com' dan herhangi bir hak talep edemezler.


Madde 3. Sisteme üyelik kullanıcının üyelik formunu doldurması ve sözleşmeyi onaylaması ile başlar. Sisteme üyelik kullanıcıya herhangi bir hak getirmez. cikcik.com dilerse kullanıcı kayıtlarını silme, dondurma, yasaklama hakkını saklı tutar. Kaydın silinmesi, dondurulması veya yasaklanması durumlarında kullanıcı herhangi bir hak iddia edemez.


Madde 4. Kullanıcıların kayıt olurken belirledikleri kullanıcı adlarıyla ilgili tüm yasal sorumluluklar kullanıcıya aittir. cikcik.com bu kullanıcılarla ilgili yasal bir durum vuku bulduğunda, kullanıcının sisteme üye olurken belirttiği bilgileri ve sisteme giriş yaparken otomatik kaydedilen IP bilgilerini ilgili yasal mercilerle paylaşabilir. Kullanıcıların kendi aralarında yaptıkları yazışmalardan forum bölümüne ekledikleri içeriklerden, sisteme ekledikleri görsel içeriklerden, kamera ve ses yolu ile ilettikleri her türlü içerikten kullanıcı sorumludur. Bu içeriklerden dolayı cikcik.com sorumlu tutulamaz. Kullanıcının sistemde yer alan programları kullanması sebebi ile karşılaşacağı herhangi bir sağlık sorunundan, sosyal problemden veya diğer zararlardan cikcik.com sorumlu tutulamaz.


Madde 5. Kullanıcılar sistem yapısını, güvenliğini, işleyişini etkileyen müdahalelerde bulunamazlar. Sistemin işleyişini veya diğer kullanıcıların sistemi kullanmasını etkileyecek yardımcı programlar kullanamazlar. Sistemde yer alan yazılımların içeriği çeşitli yardımcı programlarla değiştirilemez. Kullanıcılar sistemde yer alan yazılımları www.cikcik.com internet sitesi dışında herhangi bir yerden indirmesi veya alması sebebi ile oluşabilecek sorunlardan cikcik.com sorumlu tutulamaz.


Madde 6. Sistemde yer alan programları kullanarak sisteme her giriş yaptığınızda bilgisayarınıza ait IP, Local IP, bilgisayar ismi, MAC adresi, BIOS seri numarası, HDD seri numrası, cpu modeli bilgileri sunucularımıza kaydedilir. Bu bilgiler sadece sistem kurallarına uymayan kullanıcıların engellenmesi için kullanılır. Yasal mercilerin talebi dışında bu bilgiler gizli tutulur. Kullanıcı sisteme kayıt yaptırmakla bu bilgilerin sunucularımıza kaydedilmesini kabul eder.

Madde 7. Kullanıcılar sistemde yer alan programların ücretli reklam alanları dışında hiç bir alanda herhangi bir reklam yapamazlar. cikcik.com bu kişilerin sisteme girişini tamamen engelleyebilir. Kullanıcıların profillerine ekledikleri resimlerin başka bir kullanıcı tarafından kopyalanıp farklı amaçlar için kullanmasından cikcik.com sorumlu tutulamaz. Sistemde karşılaştığınız hiç kimseye şifre, e-posta adresi, kredi kartı numarası gibi kişisel bilgilerinizi vermeyiniz. Ve yine sistemde karşılaştığınız kişilerden herhangi başka programlar veya email yolu ile hiç bir dosya almayınız. Bu tür durumlarda karşılaşacağınız problemlerden, zararlardan cikcik.com sorumlu tutulamaz. Sistemde herhangi bir üye ile, operatör ile, yönetici ile, admin ile internet üzerinden yaptığınız görüşmeden cikcik.com sorumlu değildir ve bu görüşmeler cikcik.com adına bağlayıcı değildir. İnternet üzerinden yapacağınız tüm görüşmeler o kişilerin kendi kişisel görüşleridir ve cikcik.com adına kağıt üzerine yazılı, imzalı ve şirket kaşesi bulunan anlaşmalar ve yazışmalar geçerlidir. Sistemde yer alan programlarla kameralı iletişim kurduğunuz kişilerin bu iletişim görüntülerini bazı programlar yardımı ile kendi sistemine kaydedip bu kayıtları farklı amaçlar için kullanması sonucu çıkacak problemlerden cikcik.com sorumlu değildir.

Madde 8. Kullanıcılar burada belirtilen kurallar dışında http://www.cikcik.com/kurallar.htm ve http://www.cikcik.com/Okeykurallar.htm adreslerinde belirtilen kurallara uymakla yükümlüdür. cikcik.com bu kurallara uymayan kullanıcıların kayıtlarını iptal edebilir bu kişilerin kullandıkları bilgisayarların sisteme girişini engelleyebilir. Sistem kurallarına uymayan kişilerin tespiti sistemde görevli operatöler tarafından online olarak yapıldığı için cikcik.com girişleri engellenen kişilerin kurallara uymadığını ispat etmekle yükümlü değildir.

Madde 9.  cikcik.com, sistemde yer alan oyun programlarında kullanıcının kazandığı puanlarda kural ihlali veya teknik problemler nedeni ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Madde 10.  Bir kullanıcı, kurallara uymadığı için sisteme giriş engeli almışsa eğer oyunlardaki puanı sistem tarafından otomatik olarak sıfırlanır.

Madde 11. Sistemde yer alan programların reklam alanlarında veya cikcik.com internet sitesi adresinde gösterilen reklamların içeriğinden reklam veren firma veya şahıs sorumludur. Reklamlarda yanlış bilgi verilmesi veya reklamı yapılan sitenin içeriğinden veya başka bir sebepten kullanıcıların zarar görmesi durumunda bundan cikcik.com sorumlu tutulamaz. Reklamın ve reklam verilen sitenin içeriğinden reklam veren firma veya şahıs sorumludur.

Madde 12. Sistemde kullanılan nicki sadece 1 kişi kullanabilir. Birden fazla kişi tarafından kullanılması yasaktır ve tespit edilmesi durumunda nick iptal edilir.

Madde 13.  cikcik.com sözleşmeyi dilediğinde fesih edebilir.


Madde 14.  cikcik.com ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla üyelere haber vermek zorunda olmadan sözleşmenin uygulamasında değişiklikler gibi mevcut maddelerini değiştirebilir, iptal edebilir veya yeni yapabileceği maddeler ilave edebilir.


Madde 15. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez (Sultanahmet) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.